خدمات شبكه و كامپيوتر

دوربين مدار بسته

تلفن سانترال

طراحي سايت

| خدمات شبكه و كامپيوتر
MAINTENANCE SERVICE PROVIDER


  از آنجا كه عملياتي نگهداشتن شبكه و كامپيوترها و برنامه‌ها و اينترنت و... براي شركتها حياتي مي‌باشد، شركت ايمن تدبير مانا اقدام به عقد قرارداد پشتيباني و نگهداري كامپيوتر، تجهيزات جانبي و پشتيباني سيستم‌هاي نرم‌افزاري مبتني بر شبكه و اينترنت (اتوماسيون اداري و مالي، ارتباط با مشتريان و ...) مي‌نمايد.

  در اين راستا، كارشناسان شركت، ضمن دريافت اطلاعات لازم از مشتري (شامل تعداد سرور، سرويسهاي نصب شده، تعداد كاربران كامپيوتر، تجهيزات شبكه و...)، اقدام به تهيه پلان كاري نموده و با ارائه چند پيشنهاد، پيش نويس قرارداد متناسب و مورد توافق با مشتري را تهيه و ارسال مي‌نمايند. قراردادها از حضور تمام وقت كارشناسان تا حضور چند روز در هفته يا حتي چند ساعت در هفته را شامل مي‌گردد.

چرا بجاي استخدام كارمند، قرارداد پشتيباني ببنديم؟

  طبق تحقيقات موسسات و دانشگاهها، هزينه تمام شده يك كارمند حدود يك و نيم تا دو برابر دريافتي ماهانه با در نظر گرفتن هزينه بيمه، عيدي، سنوات، مرخصي و هزينه‌هاي پنهان (مانند تلفن، اينترنت، فضاي اشغال شده در شركت و...) مي‌باشد. از طرفي يك كارمند مي‌تواند در سال از يك ماه مرخصي استفاده نمايد كه عملا در شركت حضور نداشته و در صورت بروز مشكل نمي‌تواند كاري انجام دهد. همچنين تمامي مديران از دردسرهاي استخدام كارمند مناسب و تعامل با آنها باخبر مي‌باشند و حتي در صورت استخدام يك كارمند مناسب، محدود به دانش و تجربه آن كارمند مي‌باشند. نكته ديگر اينكه برخي از شركتها به يك كارمند تمام وقت براي انجام امور خود نياز ندارند و با حضور پاره وقت يك متخصص طبق برنامه‌ريزي مبتني بر دانش و تجربه مي‌توان تمامي نيازها را پوشش داد.

  در مقابلٍ راهكار استخدام يك كارمند تمام وقت، شما مي‌توانيد با عقد قرارداد با يك شركت معتبر، ضمن صرفه جويي در هزينه‌ها، از مزايايي چون داشتن يك مشاور حرفه‌اي در كنار خود، دسترسي تمام وقت به خدمات، رهايي از مشكلات استخدام و تعامل با كارمند، دسترسي به تركيبي از دانش و مهارتهاي چندين كارشناس، رفع اشكالات بصورت حضوري و غيرحضوري و ديگر مزيتها بهره‌مند شويد.

پيشگيري بهتر از درمان

  همگان مي‌دانند كه كارمند فقط به انجام امور محوله و پرنمودن ساعت كاري خود مي‌پردازد. اين شركت با تهيه پلان كاري براي كارشناسان خود، ضمن انجام امور محوله و رفع اشكالات، اقدام به انجام سرويسهاي دوره‌اي جهت پيشگيري از بروز مشكل (PM (Preventive Maintenance مي‌نمايد. تجربه ما نشان داده است كه در صورت تهيه پلان مناسب و انجام صحيح آن، كمترين تعداد خرابي و اشكالات را شاهد خواهيم بود.

اين شركت با ارائه خدمات با كيفيت، تمام تلاش خود را در جلب رضايت مشتريان نموده است.

مقاله هاي آموزشي
تازه ترين مقاله هاي تخصصي