خدمات شبكه و كامپيوتر

دوربين مدار بسته

تلفن سانترال

طراحي سايت

| خدمات دوربين مدار بسته
CCTV CAMERA


  برخلاف آنكه تهيه و نصب دوربين مدار بسته در نگاه اول بسيار ساده به نظر مي‌رسد، طراحي و اجراي آن مستلزم شناسايي هدف شما از نصب دوربين مي‌باشد. مسلما در يك شركت، شماره چك پول در دست فرد مهم به نظر نمي‌رسد و يك تصوير كلي از اتاق كفايت مي‌كند، اما در يك طلا فروشي ريزترين جزئيات بسيار با اهميت بوده و در يك فضاي كوچك چندين دوربين با كيفيت بالا مورد نياز مي‌باشد.

  از طرف ديگر انتخاب نوع و بستر مناسب با توجه به هزينه (آنالوگ، ديجيتال، آي پي)، نوع دوربين متناسب هر قسمت (دام، بولت، داخلي يا بيروني، ثابت يا متحرك، زوم‌دار و...)، محل مناسب قرارگيري دوربين و دستگاه ذخيره سازي، مسير كابل كشي و كيفيت كابل انتخابي، از جمله موارد با اهميت مي‌باشد.

  سيستم‌هاي دوربين مدار بسته تا بدانجا پيشرفت كرده‌اند كه ضمن ضبط وقايع، اقدام به ثبت مواردي مانند پلاك خودرو، چهره افراد و شناسايي آنها و... نيز مي‌نمايند.

  به طور كلي نصب دوربين مدار بسته با اهداف زير صورت مي‌گيرد:

-  تامين امنيت

هدف بسياري از افراد از نصب دوربين، تامين امنيت محل مورد نظرشان مي‌باشد. يك شركت، كارخانه، پمپ بنزين، فروشگاه، خيابانها و... با نصب دوربين مداربسته در وهله اول قصد جلوگيري از سرقت، خرابكاري و اعمالي از اين دست را دارند. در برخي موارد تشخيص چهره و در برخي تشخيص پلاك ماشين مهم مي‌باشد.

-  نظارت

هدف ديگري كه از نصب دوربين در شركت‌ها، فروشگاهها، كارخانه‌ها و... دنبال مي‌شود تشخيص كارمند خوب از بد جهت ارتقاي بهره‌وري شركت مي‌باشد. گاهي در كنار نصب دوربين از روشهاي ديگري همچون ضبط مكالمات، مشاهده دسكتاپ كامپيوتر كارمند، گزارش از مصرف اينترنت و صفحات اينترنتي مشاهده شده و... نيز استفاده مي‌گردد.

همچنين مديراني كه بسيار سفر مي‌كنند، جهت نظارت بر كارمندان و مجموعه تحت اختيار خود نيازمند استفاده از دوربينهاي مداربسته در بستر اينترنت مي باشند.

مقاله هاي آموزشي
تازه ترين مقاله هاي تخصصي